SLUŽBY

Hledáte celostní pohled na své potíže a řešení navržené odborníkem? Mám znalosti různých léčebných konceptů, díky absolvování velkého množství odborných školení, doplněná o léta praxe v oboru. Mimo standardní metody mohu nabídnout unikátní postupy jako funkční diagnostiku kolenního kloubu, diagnostiku čelistního kloubu nebo například ošetřování jizev speciálním perem či podtlakovou baňkou. Přáli byste si vědět, zda již musíte s kolenním kloubem či s páteří na operaci, nebo to ještě půjde „opravit“? Jak se co nejrychleji zbavit bolestí ramene či krční páteře? Zlobí vás patní ostruha? Nebo máte jiný problém? Zkusme se sejít a najít tu nejvhodnější cestu k Vaší úzdravě.

kompl kin

Komplexní kineziologický rozbor s návrhem léčby
Kineziologický rozbor je soubor diagnostických postupů, která vedou ke stanovení fyzioterapeutické diagnózy a návrhu léčby. Zahrnuje podrobnou anamnézu, statické a dynamické vyšetření pohybového aparátu, a to včetně základních ortopedických testů. Při léčbě funkčních potíží (způsobených přetížením nikoliv úrazem), je provedení kineziologického rozboru nezbytnou částí konzultace. Jen tak můžeme identifikovat primární místa přetížení a nastavit adekvátní léčbu. V některých případech je totiž místo, které bolí, pouze nejslabším článkem řetězce a lokání (symptomatická) léčba nemusí být úspěšná.

kompl kin

Terapie zad dle konceptu McKenzie metody
McKenzie metoda je systém vyšetření a léčby pacientů převážně s potížemi v páteři. Jedná se o koncept s precizní diagnostikou a mechanickou terapií. Koncept zdůrazňuje práci pacienta na autoterapii. Nejčastěji je využíván k léčbě pacientů s výhřezem ploténky.

kompl kin

Terapie v konceptu dynamické neuromuskulární stabilizace (DNS)
Dynamická Neuromuskulární Stabilizace (DNS) je diagnostický a terapeutický koncept, který vyvinul profesor Kolář. Využívá znalostí klíčových principů vývoje a projevů lidské motoriky. Jedinečností terapeutických přístupů v DNS je jejich integrální (celotělové) působení, kdy cíleným ovlivněním správných funkcí pohybového aparátu pomocí specifických cvičení dochází zpětně k ovlivnění chování centrálního nervového systému. Laicky lze říct, že cvičíme v pozicích, kterými prochází zdravé dítě v době od narození do cca dvou let věku. Pokud se nám podaří tuto aktivaci pochopit a dobře naučit, přenášíme ji do běžných denních činností a sportu. Výsledky léčby jsou potom dlouhodobé.

ošetření čelistního kloubu

Ošetření čelistního kloubu
Čelistní kloub je možným častým spouštěčem řady funkčních poruch v pohybovém aparátu. Pokud jste v nedávné době absolvovali ošetření u zubního lékaře a objevily se u vás potíže s bolestí krční páteře nebo hučením v uchu, mohu vám pomoci. Preventivní diagnostika čelistního kloubu by měla být běžným standardem po komplikovaných zákrocích v čelistní dutině.

Aktivace hlubokého stabilizačního systému s fitness pomůckami

Aktivace hlubokého stabilizačního systému s fitness pomůckami
Hluboký stabilizační systém je nutnou součástí správně fungujícího těla. Svaly tohoto systému vytváří nitrobřišní tlak, který je stabilizátorem bederní páteře. Systém je tvořen bránicí, pánevním dnem a hlubokými svaly břicha a zad. V aktivaci je s výhodou použití fitness pomůcek, které mohou tuto svalovou souhru facilitovat nebo také v rámci tréninku ztížit. Při cvičení využíváme flexi-bar, klouzací podložky flowin, závěsný systém TRX, půlmíče a míče, kettlebell, blackroll, vibrační plošinu, woodboard aj.

Ošetření jizvy magnetickým perem

Ošetření jizvy magnetickým perem
Ošetření probíhá v provedení manuálního ošetření, centralizace jizvy a vyšetření a následném ošetření bolestivých bodů v okolí jizvy a přímo v jizvě magnetickým perem. Terapie se v ideálním případě provádí 2 x týdně.

Testování chodidel systémem Footdisc

Testování chodidel systémem Footdisc
Footdisc je podložka sloužící k rychlé a jednoduché diagnostice statické funkce chodidla. Ihned vidíte, jak vypadá vaše nožní klenba v zátěži a jaká je kvalita opory na dolních končetinách. Vyšetření neslouží k tomu, abych vám doporučila nějaké vložky, ale k doplnění vyšetřovacího protokolu o další informaci o nastavení vašeho pohybového aparátu. V některých případech je vhodné doporučit vyšetření u specialisty – podologa.

Aplikace kineziotejpů

Aplikace kineziotejpů
Tejpování je pomocná metoda ke správnému nastavení pohybového aparátu. Ve většině případů však neřeší primární problém a je pouze doplňkem k léčbě. Tejpování se používá k ošetření nejen svalů a kloubů, ale také k terapii jizev, zánětů dutin či u parézy lícního nervu.

SM systém (spirální stabilizace páteře, cvičení dle doktora Smíška)

SM systém (spirální stabilizace páteře, cvičení dle doktora Smíška)
Cvičební systém využívající tahu pružných lan k nastavení optimální stabilizace páteře. Při cvičení dochází k aktivnímu útlumu paravertebrálních svalů a trakčnímu protažení páteře, které snižuje tlak na meziobratlové destičky.

Moderní proprioceptivní trénink (propriofoot, podložka Naboso)

Moderní proprioceptivní trénink (propriofoot, podložka Naboso)
V některých případech může vaše potíže způsobovat nedostatečná funkce chodidla, které není dobře nastavené a nedostatečně vnímá terén. V těchto případech je vhodný cílený trénink této funkce. V terapii využívám speciální propriocepční podložky Naboso, která je začleněna do konceptu Barefoot Technology a balančních destiček Propriofoot, které jsou rozšířeny zejména ve Francii a Švýcarsku.

Myofasciální ošetření pomocí rollerů a míčků

Myofasciální ošetření pomocí rollerů a míčků
Válce a míčky jsou pomůckami k autoterapii měkkých tkání. Ošetřování se zlepšuje flexibilita svalových vláken (efekt je srovnatelný se strečinkem) a tím ovlivňují rozsah kloubů. Je možné využití i v terapii spoušťových bodů (trigger pointů) a tréninku core. Pravidelné používání zlepšuje prokrvení a tkáňový metabolismus. V terapii používám originální německé válce značky Blackroll.

Ošetření spoušťových bodů (trigger pointů)

Ošetření spoušťových bodů (trigger pointů)
Spoušťové body jsou na pohmat velice bolestivá zduření ve svalovém vláknu, která vznikají na základě úrazu nebo opakovaného přetížení tkáně. Typický spoušťový bod se vyznačuje bolestí při tlaku, záškubem a přenesenou bolestí (bolest se projeví v jiném místě, než je samotný spoušťový bod). K ošetření využíváme technik řízeného protažení (postizometrický strečink), ošetření presurou, při které využívám terapeutického kolíčku nebo speciální pomůcky 3tool. K ošetření a autoterapii lze využít blackroll míček nebo tenisový míček. Důležité je zdůraznit fakt, že pouze lokání léčba nebývá úspěšná a je třeba zjistit, proč bolestivý bod ve svalu vznikl a tuto příčiny vhodnou formou kompenzace odstranit.